fbpx
 

Floating. Co to takiego?

Floating to unoszenie się na powierzchni „wody” w specjalnie do tego celu przeznaczonej kabinie. Woda w kabinie to 0,7 m3 wysoko nasyconego roztworu siarczanu magnezu o temperaturze ok 35⁰C. (25 cm głębokości w której rozpuszczone zostało 500 kg soli)

Kabina floatingowa ma długość 220 cm, szerokość 150 cm i 200 cm wysokości. Jest idealnie wyciszonym i zaciemnionym pomieszczeniem co umożliwia odcięcie się osoby korzystającej z floatingu od wszelkich bodźców zewnętrznych takich jak światło, zapach, dźwięki, smak i dotyk.

Zabieg unoszenia się na wodzie bez bodźców zmysłowych wcześniej był znana jako deprywacja sensoryczna obecnie jako terapia ograniczenia bodźców środowiskowych (z ang. R.E.S.T. – Restricted Environmental Stimulation Therapy).

Wysokie stężenie roztworu sprawia, że osoba uczestnicząca w sesji floatingu utrzymuje się na powierzchni wody i nie działa na nią siła przyciągania ziemskiego. Powoduje to zminimalizowanie sygnałów sensorycznych z kanałów: termicznego, dotykowego, ruchowego, grawitacyjnego i propriocepcyjnego.

Jednym zdaniem, to środowisko, w którym możesz oderwać się od wszelkich bodźców oraz osiągnąć równowagę zarówno fizyczną jak i psychiczną. A jeszcze prościej, to niesamowity sposób na relaks, regenerację organizmu i ukojenie bólu.