fbpx
 

Floating. Co to takiego?

Słowo FLOATING pochodzi od angielskiego wyrazu float co oznacza – unosić się.

Floating to właśnie nic innego jak unoszenie się na powierzchni wody w specjalnie do tego celu przeznaczonej kabinie. Woda w kabinie jest idealnie ciepła, ma ok 35⁰C i zawiera niezwykle pożyteczną i specjalistyczną sól EPSOM. Kabina jest niedużym, idealnie wyciszonym pomieszczeniem co powoduje odcięcie się osoby korzystającej z floatingu od wszelkich bodźców zewnętrznych takich jak światło, dotyk czy dźwięki.

30 cm wody o wysokim nasyceniu specjalistycznej soli EPSOM

Woda w kabinie ma temperaturę ok 35⁰C co przyczynia się do jeszcze większego komfortu naszego organizmu podczas sesji. Kabina jest zaopatrzona w światło, które można w każdej chwili wyłączyć. W zależności od preferencji seansowi może towarzyszyć bardzo przyjemna muzyka relaksacyjna.

Terapia unoszenia się na wodzie wcześniej znana jako deprywacja sensoryczna obecnie jako terapia ograniczenia bodźców środowiskowych (z ang. R.E.S.T. – Restricted Environmental Stimulation Therapy).

Najprościej rzecz ujmując to niesamowity sposób na relaks, regenerację organizmu i ukojenie bólu. To jedyne środowisko, w którym możesz oderwać się od wszelkich bodźców oraz osiągnąć równowagę zarówno fizyczną jak i psychiczną.