fbpx
 

FAQ

1. Co jeśli mam klaustrofobię?

Kabina floatingowa jest jak oddzielne pomieszczenie, w którym można swobodnie stanąć. Nasi goście cierpiący na klaustrofobią nie mają problemu z przebywaniem wewnątrz kabiny. W razie potrzeby można pozostawić uchylone drzwi i włączone światło. Poza tym FLOATING pomaga w leczeniu fobii różnego rodzaju.

2. Co z kobietami w ciąży?

Kobiety w ciąży mogą korzystać z kabiny, jednakże zalecamy najpierw skonsultować się z lekarzem. FLOATING łagodzi dolegliwości związanych z ciążą, a przede wszystkim odciąża kręgosłup, redukuje ból pleców i poprawia samopoczucie.

3. Jak powinienem się przygotować do floatingu?

Ostatni posiłek najlepiej zjeść na ok. 90 min przed sesją. Wskazane jest również zrezygnowanie z zabiegów depilacji i golenia włosów.
Przed sesją nie należy pić kawy, spożywać alkoholu, ani innych substancji wpływających na stan percepcji.

4. Co muszę ze sobą zabrać?

Prosimy zabrać ze sobą ręcznik, klapki i kosmetyki.
Strój kąpielowy jest niepotrzebny dlatego, że całe pomieszczenie wraz z łazienką jest do dyspozycji naszych gości.

5. Czy muszę umieć pływać?

Nie są potrzebne żadne umiejętności pływackie.
W kabinie floatingowej jest rozpuszczone prawie 600 kg soli Epsom. Dodatkowo pilnujemy, aby wyporność była zachowana na odpowiednim poziomie i ciało mogło swobodnie unosić się na powierzchni wody.

6. Czy moja skóra się pomarszczy?

Nie, ponieważ woda zawiera roztwór soli o wysokim stężeniu, dzięki czemu sole mineralne nie są wypłukiwane ze skóry (co właśnie powoduje marszczenie skóry). Skóra staje się miękka i jedwabista a włosy łatwo się rozczesują.

7. Jak zachowana jest higiena wody w kabinach?

Musimy stosować się do rygorystycznych przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny. Woda zawiera dużą ilość soli, stąd roztwór jest sterylny. Po każdej sesji woda przechodzi 4 – krotnie proces filtrowania przez 15 minut. Stosujemy lampy UV. Dodatkowo na noc do wody dodajemy aktywny tlen przeznaczony dla ośrodków spa i do basenów. Regularnie badamy pH wody, które utrzymujemy na poziomie 7,2 jednostek. Zapobiega to rozwojowi wszelkich patogenów.

8. Czy są jakieś przeciwwskazania?

epilepsja (padaczka)
ciężka depresja lub psychoza
I trymestr ciąży
choroby zakaźne
zapalenie ucha
rany otwarte, uszkodzenia, podrażnienia i infekcje skóry
spożycie alkoholu i innych środków odurzających

Pozostałe osoby mogą swobodnie korzystać z sesji floatingu

9. Czy są badania naukowe dotyczące floatignu?

Skuteczność terapeutyczna FLOATINGU została potwierdzona badaniami naukowymi, z których wynikami (wersja angielska) można zapoznać się tutaj: (badania – plik PDF)